IRANSCEA
http://iranscea.com/archives/1130
Export date: Sun May 27 9:27:32 2018 / +0000 GMT

با هدف تقویت ارتباطات سلامت: "سلامت نامه" آغاز به کار کردروابط عمومی رابزنی علمی ایران در شرق آسیا: تارنمای سلامت نامه با هدف افزایش  کیفیت سلامت افراد جامعه با تکیه بر  اصول ارتباطات و استفاده کارآمد از فناوری های نوین ارتباطی فعالیت خود را آغاز کرد.


سلامت نامه درصدد است با بهره گیری از فناوری های نوین و با تکیه بر اصول ارتباطات، حلقه ارتباط بین علوم پزشکی با عموم مردم باشد، تا بدین وسیله ضمن افزایش آگاهی نسبت به بیماری ها و چالش های حوزه سلامت، اقدامات ضروری در مواجهه احتمالی با بیماری ها و این گونه چالش ها را به مخاطبان آموزش دهد.


آمار جهانی نشان می دهد که وقوع نیمی از مرگ ها بر اثر عوامل و رفتاهاری اجتماعی نادرست اما قابل پیشگیری یا اصلاح، از جمله رژیم های نامناسب غذایی، استعمال دخانیات و ورزش نکردن رخ می دهد. در حالی که تشخیص به موقع بیماری می تواند میزان قابل توجهی از تلفات را کاهش دهد، اما بسیاری بیماری ها اغلب دیرهنگام و زمانی که کنترل بیماری دشوار است، تشخیص داده می شوند.


Logo-02


از سوی دیگر، رعایت نکردن رفتارهای مرتبط به حفظ سلامت در بیمارانی که بیماری آنها به موقع تشخیص داده شده، از دیگر عوامل افزایش تلفات بیماری های گوناگون در نقاط مختلف جهان است. همه این عوامل به نوعی نشان دهنده لزوم افزایش آگاهی از مسائل مرتبط با حوزه سلامت هستند که علم ارتباطات در این  فرایند نقش مهمی ایفا می کند.


ارتباطات می تواند جهت انتقال اطلاعات به منظور مقابله با خطرات حوزه سلامت و نوع برخورد با آنها بستر مناسبی فراهم سازد. هر چند که ارتباطات به تنهایی نمی تواند راه مقابله با تهدیدات حوزه سلامت باشد، اما نقش غیرقابل انکار ارتباطات در حوزه سلامت، باعث شکل گیری رشته ای جدید با عنوان ارتباطات سلامت در برخی از دانشگاه های جهان و همچنین توجه روز افزون محققان به این حوزه بین رشته ای شده است.


ارتباطات سلامت که از حدود سه دهه پیش در دانشگاه های غربی در سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تدریس می شود، ماهیتی میان رشته ای دارد و بستر آن شکل گیری رابطه بین علوم ارتباطات، به عنوان حوزه ای که پیشرفت های پرسرعت به تحول و تکامل هر چه بهتر آن منجر شده، با علوم پزشکی است.


سلامت نامه یک تارنمای تخصصی در حوزه ارتباطات سلامت است که علاوه بر انتشار مقالات تحلیلی و تخصصی این رشته، اخبار داخلی و خارجی مرتبط با سلامت و سایر مطالب مرتبط از قبیل گردشگری پزشکی، سلامت و رسانه، بهداشت، دارو، پزشکی، بیمار و پزشک، محیط زیست، و سلامت در قرن 21 را پوشش می دهد. علاوه بر این، افزایش و سنجش آگاهی نسبت به بیماری ها و مسائل مربوط به حوزه سلامت نیز بخشی از مطالب تارنمای سلامت نامه هستند.


این تارنما که توسط دکتر داود مهرابی فارغ التحصیل رشته ارتباطات اجتماعی تاسیس شده، درصدد است با استفاده از علم،  تخصص و تعهد اعضای فعلی هیات تحریریه و همچنین متخصصان و کارشناسانی که سلامت افراد جامعه دغدغه آنها است و به طور مستقیم یا غیر مستقیم با سلامت نامه همکاری دارند و یا متمایل به همکاری هستند، همه تلاش خود را برای داشتن جامعه ای سالم تر بکار گیرد.


مهرابی فارغ التحصیل دانشکده ارتباطات دانشگاه پوترا مالزی (یو.پی.ام) است و حوزه تحقیقات و مطالعات وی بر ارتباطات سلامت  تمرکز دارد.


وی در کارنامه خود سابقه همکاری چند ساله با سازمان های خبری معتبر ایران، رسانه های انگلیسی زبان مالزی و ارائه مقالات علمی در کنفرانس های بین المللی در داخل و خارج از ایران در حوزه سلامت را دارد.  مهرابی همچنین در سال 2014 موفق به کسب جایزه بهترین مقاله دانشجویی دهمین کنفرانس انجمن ارتباطات آسیا و اقیانوسیه در شهر باندونگ اندونزی شد.


اطلاعات بیشتر در ارتباط با تارنمای سلامت نامه را می توانید با مراجعه به آدرس این تارنما (کلیک کنید) مشاهده  نمایید.


 به کانال ارتباطی رایزنی علمی ایران در شرق آسیا بر روی تلگرام بپیوندید!


Post date: 2016-01-02 19:01:53
Post date GMT: 2016-01-02 19:01:53

Post modified date: 2016-01-02 19:05:34
Post modified date GMT: 2016-01-02 19:05:34

Export date: Sun May 27 9:27:32 2018 / +0000 GMT
This page was exported from IRANSCEA [ http://iranscea.com ]
Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com