تاریخ :2016 February 27 - 3:48 PM بازدید: 3,743 کد:1210
 
دکتر مهدی معین الدینی؛ استاد دانشکده معماری دانشگاه یو.تی.ام

روابط عمومی رایزنی علمی ایران در شرق آسیا: دکترمهدی معین الدینی استادیاردانشکده معماری، دپارتمان برنامه ریزی شهری و منطقه ای، واحد برنامه ریزی حمل و نقل دانشگاه تکنولوژی مالزی میباشند. همچنین وی مدیر کارگاه پژوهشی حمل و نقل، عضو گروه تحقیقاتی حمل و نقل و لجستیک و همچنین یکی از محققان مرکز برنامه ریزی و توسعه خلاقانه در دانشگاه تکنولژی مالزی میباشد.  ایشان پس از اخذ کارشناسی ارشد در رشته معماری، دکترای خود را در رشته برنامه ریزی حمل و نقل از دانشگاه تکنولوژی مالزی (یو تی ام) دریافت کرده اند و هم اکنون مدرس دانشکده معماری، دپارتمان برنامه ریزی شهری و منطقه ای در گرایش برنامه ریزی حمل و نقل در دروس حمل و نقل پایدار، روشهای محاسباتی برای برنامه ریزی، حمل و نقل اقتصادی، محاسبات در حمل و نقل، حمل و نقل عمومی، تکنیکهای محاسباتی و روش تحقیق میباشند.


دکتر معی الدین

از سوابق اجرایی ایشان می توان به مدیریت واحد طراحی شهرداری کرمان به مدت سه سال پیش از شروع دوره دکترا اشاره کرد. ایشان در آن دوره مسئولیت مدیریت طرحهای مختلف شهری شامل طراحی پارکها و فضاهای سبز، خیابانها و بزرگراهها، اصلاح هندسی و طراحی تقاطع های همسطح و غیر همسطح را بر عهده داشته اند. تحقیقات اصلی ایشان در زمینه حمل و نقل و طراحی شهری پایدار میباشد.  از نتایج پژوهش های ایشان دهها مقاله در ژورنال های علمی معتبر و کنفرانس های  بین المللی  منتشر شده است. ایشان داور چندین مجله معتبر بین المللی نیز میباشند. در حال حاضر ایشان مدیر سه پروژه پژوهشی تحقیقاتی و عضو شش پروژه پژوهشی با ارزش معادل 394150 رینگت مالزی میباشند.

تیم پژوهشی ایشان موفق به کسب مدال طلا، جایزه ویژه و بهترین پروژه در کنفرانس پژوهشی و نمایشگاه اختراعات مالزی در سال گذشته شده است. این جوایز برای اختراع دستگاه جدید اندازه گیری عوامل محیطی شامل دما، فشار، رطوبت، آلودگی صوتی و آلودگی هوا به ایشان اهدا شده است. در این مراسم که در دسامبر 2015 در دانشگاه کوالالامپور واقع در ایالت جهور مالزی برگزار شد، حدود 100 تیم پژوهشی از دانشگاههای مالزی، چین و اندونزی شرکت داشته اند.

دستگاه یاد شده دارای قابلییت های زیادی میباشد که آنرا از دستگاههای موجود در بازار متمایز می سازد. به طور مثال قابلیت کنترل و تبادل دیتا به صورت هوشمند، اندازه بسیار کوچک نسبت به دستگاههای مشابه و از همه مهمتر قیمت مناسب و دقت کافی.

 برای آشنایی بیشتر با ایشان اینجا و اینجا کلیک کنید.

به کانال ارتباطی رایزنی علمی ایران در شرق آسیا بر روی تلگرام بپیوندید!

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>