تاریخ :2016 March 19 - 3:55 PM بازدید: 4,073 کد:1241
 
پیام تبریک نوروزی وزیر علوم به دانشگاهیان و ایرانیان نخبه مقیم خارج

روابط عمومی رایزنی علمی ایران در شرق آسیا: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز و سال نو، پیام تبریکی خطاب به دانشگاهیان و ایرانیان نخبه مقیم خارج از کشور صادر کرد.

متن کامل پیام دکتر فرهادی بدین شرح است :” ایرانیان سربلند، اساتید محترم، دانش پژوهان و دانشجویان مقیم خارج از کشور؛

نوروز باستانی این میراث ارزشی و گرانبهای ایران اسلامی را به شما ایرانیان عزیز و دانش پژوهان سرافراز ایرانی در سرتاسر جهان تبریک و تهنیت عرض نموده و برای شما آرزوی سربلندی دارم.

جوانان برومند کشورمان در جمهوری اسلامی ایران در طول چند دهه اخیر با تکیه بر توانمندی و ظرفیت‌های گسترده داخلی توانستند در مسیر علم و فناوری به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته و با تحصیل حدود 5 میلیون دانشجو که حدود 800 هزار نفر آنان در مقاطع تحصیلات تکمیلی فعال می‌باشند، بزرگ‌ترین جریان علمی منطقه را پایه‌ریزی نمایند.

دسترسی به رتبه 16 جهانی براساس آمارهای ISI و SCOPOUS ، کسب رتبه اول منطقه، ساخت ماهواره و ماهواره بر، ساخت ابر رایانه‌های پر قدرت، کسب الکتریسته از پسماندهای خانگی و… تنها گوشه‌ای از دستاوردهای میهن اسلامی‌مان به حساب می‌آید.

اینجانب اعتقاد دارم که جوانان سربلند ایرانی که قلب شان برای میهن و مردم دلاور این سرزمین می‌طپد، در هر جای این گیتی می‌توانند به این مردم خدمت کنند، چه از طریق انجام پروژه‌های مشترک، یا تدریس فشرده و کوتاه مدت در داخل کشور و یا راهنمایی و هدایت مشترک دانشجویان دوره دکتری و برقرار نمودن ارتباط موثر مابین دانشگاه‌های داخل و خارج از کشور.

آن دسته از ایرانیان سرافرازی که در شرکت‌های علم مبنا و در بخش تولید دانش به محصول، فعال می‌باشند نیز می‌توانند با انتقال تجربیات خود به پارک‌ها و مراکز رشد برای سربلندی این مرز و بوم به کشور خود خدمت کنند.

بار دیگر بهار طبیعت و نوروز پیروز را به همه شما عزیزان تبریک عرض نموده و سلامت و سربلندی شما را از خداوند یکتا خواستارم. ” دکتر فرهادی.

همچنین رایزنی علمی ایرانی در شرق آسیا ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید نوروز، سالی سرشار از موفقیت، سربلندی و پیروزی برای ایرانیان، به خصوص دانشجویان و نخبگان شرق آسیا آرزو می کند.

Forward to a friend
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>