This page was exported from IRANSCEA [ http://iranscea.com ]
Export date: Thu Apr 19 9:43:55 2018 / +0000 GMT

دیدار رایزن علمی ایران با رئیس دانشگاه یو.آی.تی.ام (UiTM)روابط عمومی رایزنی علمی ایران در شرق آسیا: دیدار دکتر عباس قنبری، رایزنی علمی جمهوری اسلامی ایران و پروفسور داتو دکتر سعید حسن، رئیس دانشگاه  UITM  روز پنج شنبه برابر با 12 فروردین، در دفتر ریاست این دانشگاه در شهر شاه اعلم، مرکز ایالت سلانگور مالزی، برگزار شد.

موضوع اصلی این دیدار، وضعیت حدود  35 دانشجوی ایرانی این دانشگاه بود که اخیرا با مشکل افزایش ناگهانی شهریه مواجه شده بوند.

در این جلسه رایزن علمی با اشاره به دریافت شکایت از 11 دانشجویی ایرانی در خصوص افزایش شهریه گفت: این امر کاملا غیر قابل قبول بوده و تغییر قوانین نباید شامل دانشجویان سابق شود.

وی همچنین با اشاره به این که دانشجویان ایرانی در همه دانشگاه ها از جمله یو.آی.تی.ام همواره فعال و سرآمد بوده اند، گفت انتظار جدی دارد تا ریاست دانشگاه این موضوع را پیگیری کرده و مشکل دانشجویان ایرانی را حل کند.

پروفسور داتو دکتر سعید حسن با استقبال از حضور رایزن علمی ایران در این دانشگاه، به سابقه همکاری خود در گذشته به عنوان رئیس دانشگاه تیلور با رایزنی علمی ایران اشاره کرد و گفت: از نزدیک به موضوعات مربوط به دانشجویان ایرانی، دغدغه های آنها و نیز انتظارات رایزنی علمی آشناست.

دیدار با رئیس دانشگاه یو.آی.تی.ام

وی در ادامه با تایید فعالیت زیاد و موثر دانشجویان ایرانی گفت، قطعا این موضوع را بررسی خواهد کرد و ما نیز اذعان داریم قانون جدید نباید شامل حال دانشجویان فعلی و سابق شود.

گفتنی است پروفسور داتو دکتر سعید حسن، به تازگی (از اوایل سال جاری میلادی) به ریاست دانشگاه یو.آی.تی.ام منصوب شده است.

در ادامه این جلسه، دکتر مایور هریس مایور هارون، رئیس دپارتمان بین الملل این دانشگاه گزارش از وضعیت دانشجویان ایرانی ارائه داد و گفت: دانشجویان ایرانی بزرگترین جامعه دانشجویان بین المللی این دانشگاه را تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: دانشگاه یو.آی.تی.ام از ابتدا دانشگاهی ویژه دانشجویان محلی، به خصوص بومی پوترا، بوده و به همین دلیل ما دانشجویان خارجی زیادی نداریم و نمی توانسته ایم داشته باشیم. این دانشگاه در حال حاضر بیش از 160 هزار دانشجو در شعبه های مختلف دارد که عمدتا دانشجویان مالایی هستند.

وی در عین حال خاطر نشان ساخت که از زمان ریاست جدید دانشگاه، ما نیز با کمی محدودیت به دنبال بین المللی شدن هستیم و مایلیم تعداد بیشتری دانشجوی ایرانی داشته باشیم، به خصوص اینکه اگر این دانشجویان برای دوره های کوتاه مدت حضور یابند.

در ادامه، دکتر قنبری پتانسیل دانشگاه یو.آی.تی.ام (UiTM) را به خصوص در رشته های مدیریتی و توریسم خوب ارزیابی کرد و از رئیس دپارتمان بین الملل این دانشگاه خواست تا گزارشی در خصوص موارد زیر به این رایزنی ارایه داده تا بحث توسعه همکاری های دو جانبه با جدیت بیشتری دنبال شود.

این موضوعات عبارتند از: رفع مشکل افزایش شهریه دانشجویان فعلی، انجام پروسه LOE  در رایزنی علمی جهت اخذ مجوز برای ثبت نام دانشجویان جدید، و بررسی وضعیت تفاهم نامه های این دانشگاه با دانشگاه های ایرانی که در گذشته انعقاد شده و نیاز به پیگیری دارد.

 

 


Post date: 2016-04-02 03:38:15
Post date GMT: 2016-04-02 03:38:15
Post modified date: 2016-06-12 08:59:47
Post modified date GMT: 2016-06-12 08:59:47

Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com