تاریخ :2016 April 14 - 1:50 PM بازدید: 9,025 کد:1292
 
چهار مدال طلا و جایزه ویژه نمایشگاه i-INVEX؛ دستاورد تیم محقق ایرانی

 

روابط عمومی رایزنی علمی ایران در شرق آسیا: یک استاد ایرانی به همراه پنچ دانشجوی دکتری ایرانی خود، چهار مدال طلا و جایزه ویژه نمایشگاه بین المللی i-ENVEX را که در شهر پرلیس، واقع در شمال مالزی، برگزار شد، از آن خود کرد.

851416935_6149

دکتر فرزاد حجازی، استاد ایرانی دانشگاه یو.پی.ام (UPM) که به همراه پنچ تن از دانشجویان دکتری ایرانی خود به نامهای رامین واقعی، میلاد حافظ  القرانی، امیر فاتح، اسماعیل ابراهیمی و سهیل نیکپور در این نمایشگاه شرکت کرده بود، توانستند 4 مدال طلا دریافت کرده و علاوه برآن، جایزه ویژه این نمایشگاه را نیز از دست ولیعهد ایالت پرلیس دریافت کنند.

اصلی ترین اختراع این تیم ایرانی که در نمایشگاه  i-INVEX ارایه شده بود، سیستم های نوین ضد زلزله است که قابلیت نصب در همه ساختمان ها را داشته و می توانند انواع ساختمان ها را در برابر زلزله به درجه های مختلف ایمن سازند.

851423361_5379

به گفته دکتر فرزاد حجازی، پایین بودن قیمت و هزینه ساخت این سیستم، که در مقابسه  با نمونه های مشابه آمریکایی و ژاپنی 70 درصد پایین تر می باشد، مهمترین ویژگی این اختراع  است که باعث استقبال از آن در بازارهای مالزی، کانادا، ترکیه، آمریکا و ایران شده است.

Forward to a friend
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>