This page was exported from IRANSCEA [ http://iranscea.com ]
Export date: Mon Apr 23 9:35:34 2018 / +0000 GMT

برگزاري آيين روز معلم با حضور اساتيد ايراني دانشگاه هاي مالزيروابط عمومی رایزنی علمی ایران در شرق آسیا:  آئين بزرگداشت مقام معلم با حضور ده ها تن از اساتيد ايراني دانشگاه هاي مالزي در كوالالامپور پايتخت اين كشور جنوب شرق آسيا برگزار شد.

در اين مراسم كه با همكاري رايزني علمي ايران در شرق آسيا و رايزني فرهنگي كشورمان در مالزي برگزار شد، ' دکتر عباس قنبري باغستان، رايزني علمي و دکتر علي اكبر ضيايي، رايزن فرهنگي كشورمان حضور داشتند.

رايزن علمي ايران در اين آيين كه جمعه شب در محل رايزني فرهنگي برگزار شد، با تبريك روز معلم، حضور اساتيد ايراني در دانشگاه هاي مالزي را نشان دهنده و اثبات كننده حضور موثر علمي ايران در حوزه هاي مختلف در جهان عنوان كرد.

دکتر قنبری افزود: از زمان شروع به کار به عنوان رایزنی علمی در سال گذشته، به طور مرتب با اساتید ایرانی در دانشگاه های مختلف ارتباط داشته و این افتخار را داشته که در موقعیت های مختلف از مشورت و توانمندیهای این اساتید بهره ببرد.

3

وی افزود: همچنان به همفکری و هم اندیشی با اساتید ایرانی در مالزی اعتقاد راسخ دارد و تمامی سعی براین است که به بهترین نحو از ظرفیت های اساتید ایرانی دانشگاه های خارج از کشور استفاده شود.

در ادامه، رايزن فرهنگي كشورمان در مالزي نيز طي سخناني به تشريح گوشه اي از شخصيت استاد شهيد مرتضي مطهري پرداخت و گفت كه استاد مطهري جزو علمايي بود كه هم دانشگاه و هم حوزه را به خوبي درك كرد.

دکتر ضیایی گفت: در كوران طرح بحث هاي ماتريالسم به ويژه در اوايل دهه 60 در دانشگاه ها، بسياري از جوانان جذب اين تفكرات شده بودند، از اينرو علامه طباطبايي ضرورت ديد كه به اين مباحث با تاليف اصول و روش رئاليسم پاسخگو باشد.

وی افزود: نوشته ها و شرح شهيد مطهري در مورد اين كتاب، آن را در دسترس عموم و نخبگان قرار داد و اگر شرح استاد مطهري نبود شايد اين كتاب در مهجوريت باقي مي ماند، اما شهيد مطهري آن را زنده و كاربردي كرد.

1

وي با تاكيد بر اينكه شهيد مطهري هم براي اسلام و تشيع ارزش بالايي قائل بود و هم براي ايرانيت، گفت: اين شهيد هم ايرانيان را متمدن مي دانست و هم اسلام را يك فرهنگ مهاجم تخريبي براي تضعيف فرهنگ ايران نمي شناخت.

وي با اشاره به برخي حوادث اخير، ايران هراسي و تقابل بين ايران و عرب كه رژيم صهيونيستي پشت اين ماجرا است، گفت: جاي استاد مطهري در شرايط فعلي بسيار خالي است. اگر شهيد مطهري اكنون زنده بود، ده ها كتاب در اين مورد مي نوشت كه ايران فعلي نيز ايراني متمدن است و جهان عرب هم اگر انگيزه ناپيداي ايران هراسي در پشت آن وجود نداشته باشد، جهان متمدني است.

گفتنی است براساس آمار موجود، در حال حاضر نزدیک به 150 استاد ایرانی در دانشگاه های مختلف مالزیایی مشغول به کار هستند که عمدتا در رشته های مهندسی، آی.تی و نرم افزار می باشند.

 

 


Post date: 2016-04-30 10:51:34
Post date GMT: 2016-04-30 10:51:34
Post modified date: 2016-05-15 06:39:46
Post modified date GMT: 2016-05-15 06:39:46

Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com