IRANSCEA
http://iranscea.com/archives/1310
Export date: Mon Apr 23 9:33:27 2018 / +0000 GMT

کمپین "چکاپ رایگان وضعیت سلامت" ویژه ایرانیان مقیم مالزیروابط عمومی رایزنی علمی ایران در شرق آسیا: با هدف ارتقاء سلامت دانشجویان و ایرانیان مقیم مالزی، "تارنمای سلامت نامه" با همکاری رایزنی علمی ایران و بیمارستان "گلن ایگلز"(Gleneagles Kuala Lumpur)، کمپین "چکاپ وضعیت سلامت" شهروندان ایرانی در روز شنبه، 14 ماه می، برابر با 25 اردیبهشت در کوالالامپور برگزار می کند.


ایرانیان مقیم مالزی می توانند در این روز با مراجعه به بیمارستان "گلن ایگلز"، واقع در خیابان امپنگ، از خدمات آزمایش چکاپ رایگان این بیمارستان استفاده و از وضعیت سلامت خود آگاه شوند. همچنین در این کمپین دو متخصص و مشاور ایرانی مرتبط با حوزه های سلامت نیز حضور خواهند داشت و ایرانیان عزیز می توانند از مشاوره رایگان آنها استفاده نمایند.


آزمایش قند خون، فشار خون، تجزیه و تحلیل چربی بدن (وضعیت چربی اندام های داخلی از قبیل قلب، کلیه، کبد و غیره)، تجزیه و تحلیل بدن، سنجش بینایی، شنوایی، بررسی سلامت دندان ها، آموزش بررسی وضعیت سلامت سینه (مخصوص بانوان) و آموزش کمک های اولیه در وضعیت خفگی و احیاء قلبی از جمله خدماتی هستند که به صورت رایگان به ایرانیان مقیم مالزی ارائه می شوند.


زمان انجام این آمازیش ها از ساعت 10 صبح الی 2 بعدازظهر و مکان آن طبقه نهم، بلاک "بی" بیمارستان "گلن ایگلز" است.


انجام آزمایش چکاپ کامل با هدف کسب اطمینان از وضعیت سلامت عمومی و تشخیص زودرس بیماریها با اهدافی از قبیل میسر ساختن درمان موثرتر، کاهش عوارض جانبی بیماریها و نیز کاهش هزینه های درمانی امروزه در علم پزشکی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.


851422617_25347


در چکاپ کامل با آگاهی از عوامل خطر ساز مانند افزایش کلسترول، فشار خون و میزان قند موجود در خون می توان از ابتلا به بیماریهای قلبی - عروقی جلو گیری کرد و یا مانع از روند پیشرفت آنها شد. از اینرو می توان انجام آزمایش چکاپ های دوره ای را " فرصت طلایی درمان ارزان و کم عارضه" دانست.


از آنجایی که بسیاری از بیماری ها بدون علائم خاص بالینی پیشرفت می کنند، انجام آزمایش های چکاپ دوره ای از اهمیت خاصی برخوردار هستند. اگرچه انجام این قبیل چکاپ ها به سن افراد بستگی دارد، اما به طور کلی افراد بالای 30 سال نیاز است که انجام برخی آزمایش ها را به صورت سالیانه در برنامه های ضروری سالیانه خود بگنجانند.


در مورد افراد بالای 50 سال انجام این قبیل آزمایش ها ضروریست و غفلت از آن می تواند ضمن به خطر انداختن سلامت فرد، هزینه های اقتصادی فراوانی نیز به دنبال داشته باشد.


تارنمای "سلامت نامه" که با حمایت رایزنی علمی ایران در شرق آسیا و با همکاری بیمارستان "گلن ایگلز" نسبت به برگزاری این مراسم اقدام کرده، از سال گذشته با هدف افزایش کیفیت سلامت افراد جامعه و با تکیه بر اصول ارتباطات و استفاده کارآمد از فناوری های نوین ارتباطی فعالیت خود را آغاز کرده است.


پیشرفت روزافزون فناوری های نوین، دسترسی بی سابقه به اطلاعات مرتبط به سلامت مردم، ضرورت کسب اطمینان از اعتبار این قبیل اطلاعات، افزایش رسانه های جمعی و شکل گیری فرصت های ناشی از وجود این قبیل رسانه ها باعث شکل گیری حوزه جدید بین رشته ای تحت عنوان "ارتباطات سلامت" شده است که در آن از دیدگاه علم ارتباطات به حوزه سلامت نگریسته می شود.


در واقع، ارتباطات سلامت اصلی ترین حلقه ارتباط بین پزشکان و عموم مردم است که در بسیاری از جوامع از تاثیرگذاری آن غفلت شده و یا از ظرفیت های آن به طور کامل استفاده نشده است. از اینرو، تارنمای "سلامت نامه" درصدد استفاده از ظرفیت های علمی کادر خود جهت تقویت این ارتباط است.


Post date: 2016-04-30 11:04:11
Post date GMT: 2016-04-30 11:04:11

Post modified date: 2016-05-15 06:40:15
Post modified date GMT: 2016-05-15 06:40:15

Export date: Mon Apr 23 9:33:27 2018 / +0000 GMT
This page was exported from IRANSCEA [ http://iranscea.com ]
Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com