This page was exported from IRANSCEA [ http://iranscea.com ]
Export date: Wed Jun 20 19:11:54 2018 / +0000 GMT

اطلاعیه در خصوص ثبت نام و ویزای دانشجویی در کشور مالزی 

روابط عمومی رایزنی علمی ایران در شرق آسیا: با توجه به گزارشات و شکایات دریافتی از برخی اتباع ایرانی و نیز دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در مالزی، به اطلاع کلیه دانشجویان و متقاضیان تحصیل در این کشور می رساند:

1-براساس قوانین مهاجرتی مالزی، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مالزی موظف هستند برای هر مقطع تحصیلی به طور مستقل و جداگانه نسبت به اخذ ویزای دانشجویی معتبر برای همان دوره و مقطع تحصیلی اقدام نموده و تنها پس از دریافت ویزای دانشجویی جدید ( Visa Approval Letter یا VAL)  از سازمان EMGS نسبت به ثبت نام دانشجو،  دریافت پول و اعزام آنها به سر کلاس درس اقدام نمایند.

اخیرا مشاهده شده برخی از موسسات آموزش عالی مالزی براساس ویزای قبلی متقاضی و با دریافت مبلغ کلان (شهریه یک سال تحصیلی) اقدام به ثبت نام نموده و به کلاس می فرستند. این امر کاملا غیرقانونی بوده و در برخی موارد مشاهده شده که بازرسی ماموران اداره مهاجرت از دانشگاه ها وکلاس های درسی منجر به بازداشت دانشجو شده یا اینکه موسسه آموزشی متعاقبا نتوانسته نسبت به اخذ ویزای دانشجویی (VAL) اقدام نماید، لذا متقاضیان با خسارات مادی فراوان و نیز مشکل اقامت غیرقانونی (Overstay) مواجه شده اند که خود پیامدهای حقوقی از جمله پرداخت جریمه و یا حتی زندان دارد.

لذا لازم است دانشجویان و متقاضیان قبل از ثبت نام و پرداخت شهریه و یا هرگونه حضور در سر کلاس یا دانشگاه،

الف-نسبت به ابطال یا کنسل کردن ویزای دانشجویی قبلی (حتی اگر از همان دانشگاه باشد  یا هنوز اعتبار داشته باشد)

ب- اخذ تاییدیه ویزای دانشجویی جدید و معتبر (VAL) برای مقطع تحصیلی پیش رو اطمینان حاصل نمایند.

2-برخی از دانشگاه های و موسسات آموزش عالی مالزی اخیرا به علت سوابق قبلی از جمله جعل ویزا، اخاذی از دانشجویان خارجی و .... به هیچ عنوان قادر به گرفتن ویزا نبوده به طوری که یا مجوز کل دانشگاه لغو شده (4 مورد)، و یا پرونده آنها در ادارات و نهادهای قانونی این کشور برای تصمیم گیری در دست بررسی (13 مورد) است. لذا از دانشجویان متقاضی تحصیل در مالزی تقاضا می شود تا قبل از ثبت نام و پرداخت هرگونه وجهی نسبت به صلاحیت دانشگاه برای اخذ ویزا اطمینان حاصل نموده و یا از طریق ایمیل info@iranscea.com (دفتر رایزنی علمی) نسبت به آخرین وضعیت این دانشگاه ها کسب اطلاع کنند.

3- به دانشجویان و مقاضیان تحصیل در این کشور اکیدا توصیه می شود به هیچ عنوان تحت تاثیر و فریب وعده های ایجنت های دانشجویی، نمایندگان و کارکنان دپارتمان های بازاریابی دانشگاه ها (به خصوص دانشگاه های خصوصی) و ... قرار نگرفته و هیچ گونه پیشنهاد و یا وعده ای (از جمله تخفیف شهریه، تضمین ویزا، وعده اعطاء شغل، انتقال به شعبه های اروپایی و آمریکایی، اعطا دو مدرک تحصیلی) را نپذیرند، جزء آنکه به صورت مکتوب، صریح، روشن و شفاف در برگه پذیرش با مهر و امضای معتبر (رئیس دانشگاه یا معاون آکادمیک دانشگاه) قید شده باشد.

لازم به تاکید است از آنجایی که بخش بازاریابی عمده دانشگاه های خصوصی به ایجنت ها و بخش خصوصی واگذار شده و مدام در حال تغییر می باشند، آنها صرفا به دنبال جذب دانشجو هستند و هیج مسئولیتی یا تعهدی در برابر خدمات و وعده های داده شده پس از ثبت نام ندارند و نمی توانند داشته باشند.

 

 


Post date: 2016-05-10 13:58:35
Post date GMT: 2016-05-10 13:58:35
Post modified date: 2016-05-10 14:03:01
Post modified date GMT: 2016-05-10 14:03:01

Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com