This page was exported from IRANSCEA [ http://iranscea.com ]
Export date: Mon Apr 23 9:40:34 2018 / +0000 GMT

امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه دولتی ساراواک 

روابط عمومی رایزنی علمی ایران در مالزی:  دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه دولتی ایالت 'ساراواک' مالزی (UNIMAS) روز سه شنبه تفاهم نامه همکاری در زمینه تبادلات علمی، پژوهشی و دانشگاهی امضا کردند.

این تفاهم نامه را دکتر 'عنایت الله شعبانی' مدیر توسعه امور بین المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران و داتو دکتر 'محمد خادم سعیدی' رئیس دانشگاه ساراواک در شهر 'کوچینگ' مرکز این ایالت شرقی مالزی امضا کردند.

مدیر توسعه امور بین المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران به همراه دکتر عزیزی، مشاور امور بین الملل این دانشگاه برای شرکت در نمایشگاه بین المللی آموزش عالی استار به مالزی سفر کرده است. وی با سفر به ایالت ساراواک، از دانشگاه دولتی این ایالت بازدید و در جریان فعالیت های این دانشگاه قرار گرفت. این دانشگاه هشتمین دانشگاه بزرگ و دولتی مالزی است.

براساس مذاکرات صورت گرفته بین رئیس مرکز همکاری های بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران و مقامات دانشگاه دولتی ایالت ساراواک، دو طرف به زودی کار بر روی امضای توافقنامه عملیاتی برای همکاری های دوجانبه همچون تبادل استاد و دانشجو و نیز راه اندازی برخی از رشته های دانشگاه علوم پزشکی تهران در این ایالت را آغاز خواهند کرد.

111

زمینه همکاری های علمی و دانشگاهی بین این دو دانشگاه و امضای این تفاهم نامه در سفر ماه گذشته دکتر 'علی عرب خردمند' معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران به مالزی و دیدار با رئیس دانشگاه دولتی ایالت ساراواک فراهم شده بود.

یک هیات عالی رتبه علمی و دانشگاهی از ایران شامل رئیس پایگاه استنادی جهان اسلام، معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران، معاون طرح و برنامه دانشگاه تهران و رئیس مرکز تحقیقات دانشگاه امیر کبیر اوایل ماه گذشته میلادی برای شرکت در سمینار یکروزه 'افزایش همکاری های تحقیقی در آموزش عالی: همکاری ایران و مالزی' به کوالالامپور سفر کردند.

تارنمای 'بورنئو پست' پس از امضای این تفاهم نامه نوشت: دانشگاه علوم پزشکی تهران از قدیمی ترین مرکز درمانی در ایران است که در سطح بین المللی نیز مشهور می باشد. این دانشگاه در میان دانشگاه های برتر پژوهشی است.

دانشگاه ساراواک در بیانیه ای ابراز امیدواری کرد این تفاهم نامه به توسعه همکاری ها کمک کند و این دو دانشگاه همکاری و تعاملات خوبی دانشگاهی و علمی داشته باشند.

'ترویج و افزایش دوستی به ویژه بین دانشگاه ساراواک و دانشگاه علوم پزشکی تهران و افزایش درک متقابل بین مردم دو کشور' از محورهایی است که دانشگاه ساراواک در بیانیه خود بر آن تاکید کرده است.

برای مشاهده لینک اصلی خبر اینجا کلیک کنید.

 

 


Post date: 2016-06-14 04:42:46
Post date GMT: 2016-06-14 04:42:46
Post modified date: 2016-06-14 06:37:10
Post modified date GMT: 2016-06-14 06:37:10

Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com