تاریخ :2015 August 8 - 8:33 PM بازدید: 1,329 کد:673
 
دیدار با معاونین بین الملل، آکادمیک و اجرایی یو.پی.ام

روابط عمومی رایزنی علمی ایران در شرق آسیا: با دعوت ریاست دانشگاه یو.پی.ام، رایزن علمی ایران در نشست مشترک با معاونین آکادمیک، امور بین الملل، مرکز تحصیلات تکمیلی و امور اجرایی این دانشگاه، راه های گسترش همکاری های علمی و تحقیقاتی دانشگاه یو.پی.ام با دانشگاه های ایران، موضوع ارزیابی و تایید مدارک این دانشگاه و نیز مشکلات دانشجویان ایرانی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در این نشست که صبج روز جمعه در دفتر ریاست دانشگاه یو.پی.ام برگزار شد، پروفسور دکتر محمد ناصر شمس الدین، معاون بین الملل و آکادمیک دانشگاه، پروفسور دکتر بوجانگ، رئیس مرکز تحصیلات تکمیلی دانشگاه، و آقای روسدی واح، مدیر ارشد اجرایی دانشگاه هر کدام گزارشی از فعالیت های دانشگاه های یو.پی.ام از جمله خدمات آموزشی و پژوهشی، پروژه های تحقیقاتی، همکاری های بین المللی دانشگاه، وضعیت دانشجویان ایران و … ارائه دادند.

در ادامه این نشست، معاون بین الملل و آکادمیک دانشگاه یو.پی.ام ضمن ابراز ناخرسندی از اجرایی نشدن تفاهم نامه های پیشین این دانشگاه با دانشگاه های ایران، خواستار پیگیری این موضوع از سوی رایزنی علمی و نیز گسترش آن به سایر دانشگاه های برتر ایران در قالب تفاهم نامه های همکاری و تدوین برنامه اجرایی شد.

دکتر محمد ناصر شمس الدین با اشاره به اینکه تاکنون صدها دانشجوی ایرانی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند، ادامه داد: در حال حاضر 1062 دانشجویی ایرانی در این دانشگاه مشغول به تحصیل بوده و اینکه تعداد قابل توجهی از آنها از کمک هزینه های تحصیلی در قالب گرنت اساتید، گرنت دانشجویان بین الملل و … برخوردار هستند و سطح رضایت عمومی آنها از خدمات این دانشگاه  بالا دانست.

در ادامه این نشست، پروفسور بوجانگ رئیس مرکز تحصیلات تکمیلی، با ارائه گزارشی از وضعیت دانشجویان ایرانی در این دانشگاه گفت: دانشگاه یو.پی.ام در مالزی به دانشگاه ایرانی-مالزی مشهور است و ما از اینکه میزبان بیشترین دانشجوی ایرانی هستیم، خوشحالیم.

وی در ادامه با اشاره به نشست دو هفته پیش خود با رایزن علمی ایران گفت: ما مدعی ارائه بهترین ها خدمات نیستیم و قبول داریم برای برخی از دانشجویان ایرانی مشکلات جدی وجود داشته، اما اگر به نسبت تعداد دانشجویان ایرانی محاسبه کنیم، تعداد این موارد بسیار کم است و به بیست نفر نمی رسد.

وی با اشاره نقش دانشجویان ایرانی در ارتقاء سطح علمی و آکادمیک دانشگاه و نیز رنکینگ بین المللی آن خواستار تداوم تاییدیه این دانشگاه از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران شد.

در ادامه نشست، دکتر قنبری ضمن ابراز خرسندی از حضور در این دانشگاه و نیز ابراز رضایت از کیفیت آموزشی و تحصیلی این دانشگاه گفت: با وجود همه اینها، تاییدیه مدارک این دانشگاه و تداوم حضور دانشجویان ایران به طور جد منوط به حفظ رضایت دانشجویان ایرانی است.

وی با اشاره به کاهش حضور دانشجویان ایرانی در دانشگاه های مالزی بخشی از آنرا ناشی از بحران مالی اما بخش قابل توجهی را نیز ناشی از کاهش سطح رضایت دانشجویان ایرانی به خصوص در مقایسه با 10 سال پیش دانست.

رایزن علمی ایران در ادامه با تاکید بر احترام خاصی که برای شان علمی، آکادمیک و اجرایی دانشگاه قائل است، از وجود برخی موردهای خاص دانشجویی که در گذشته وجود داشته و نیز از برخورد غیر منصفانه برخی دانشکده های خاص نیز گلایه کرد و خواستار توجه جدی مسئولان دانشگاه به این موضوع شد.

وی همچنین در ارتباط با همکاری های دانشگاهی با دانشگاه های ایران نیز به طور خاص توسعه همکاری های علمی و تحقیقاتی با دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی شریف را پیشنهاد داد که مورد استقبال معاونین دانشگاه قرار گرفت و قرار شد رایزن علمی به نمایندگی از ایران و پروفسور بوجانگ به نمایندگی از دانشگاه یو.پی.ام این پیشنهادات را مستند و به برای تایید نهایی ارائه دهند.

 در این زمینه بیشتر بخوانید: بازدید رایزن علمی از یو.پی.ام: تشکیل کمیته مشترک پیگیری مسائل دانشجویان

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>