تاریخ :2016 June 11 - 4:20 PM بازدید: 1,395 کد:1365
 
حضور ایران در نمایشگاه بین المللی آموزش عالی استار مالزی

 

روابط عمومی رایزنی علمی ایران در شرق آسیا:  نمایشگاه بین المللی آموزش عالی استار مالزی روز شنبه با حضور حدود 100 دانشگاه از این کشور جنوب شرق آسیا و جهان از جمله دو دانشگاه برتر ایران در کوالالامپور گشایش یافت.

در این نمایشگاه دو روزه که در مرکز همایش های بین المللی کوالالامپور پایتخت مالزی گشایش یافت، برای اولین بار  و با هماهنگی رایزنی علمی ایران در شرق آسیا، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه علامه طباطبایی و نماینده کارگروه تازه شکل گرفته ‘آموزش  عالی در ایران’ (Education Iran) برای جذب دانشجویان بین المللی  شرکت کرده اند.

1

ایران، ژاپن، کره جنوبی، انگلستان، آلمان، سوئیس، کانادا، ایرلند و استرالیا در نمایشگاه بین المللی آموزش عالی استار مالزی شرکت کرده و در رقابتی فشرده تلاش دارند دانشجویانی از کشورهای مختلف را برای کسب علم در کشورشان جذب کنند.

حضور دانشگاه های ایرانی با عنوان ‘آموزش عالی در ایران’ در این نمایشگاه  در راستای دیپلماسی علمی و ماموریت بین المللی شدن دانشگاه های برتر ایران  است که در سال های اخیر به دانشگاه های بزرگ ایران ابلاغ شده است.

با توجه به تجربه خوب مالزی در زمینه آموزش عالی، این کشور می توانند دروازه خوبی برای بین المللی شدن دانشگاه های برتر ایران و جذب دانشجوی بین المللی باشد.

نمایشگاه بین المللی آموزش عالی مالزی محلی برای شناخت بیشتر ظرفیت های پذیرش دانشجوی خارجی در کشورهای مختلف جهان است و نمایندگان ایران نیز در غرفه هایی به معرفی ظرفیت های خود به منظور پذیرش دانشجوی خارجی پرداختند.

دانشگاه علوم پزشکی تهران که تاکنون موفق به جذب دستکم 500 دانشجو از کشورهای مختلف از سال 2011 میلادی شده است، مورد استقبال جوانان شرکت کننده در نمایشگاه قرار گرفته و با توانایی این دانشگاه که در رتبه های بالای جهانی است آشنا می شوند.

2

دانشگاه علامه طباطبایی نیز تلاش دارد در نخستین قدم ها برای جذب دانشجو در راستای دیپلماسی علمی وارد این رقابت جهانی شود و ظرفیت پذیرش برای دانشجویان خارجی در این دانشگاه تخصیص داده است.

در دانشگاه علامه طباطبایی تا حدود دو سال پیش تنها 60 دانشجوی خارجی مشغول تحصیل بودند که این رقم به حدود 200 دانشجو رسیده است، اما این دانشگاه تلاش دارد نسبت به جذب دانشجویان بیشتر خارجی اقدام کند.

پذیرش دانشجویان خارجی، برگزاری دوره های آموزشی و تبادل دانشجو از جمله اهدافی است که نمایشگاه بین المللی آموزش عالی استار در مالزی دنبال می کند.

در کنار برگزاری نمایشگاه نشست هایی در مورد چگونگی پیدا کردن فرصت های تحصیلی و تشریح تحصیل خارج از مرزها مورد برگزار می شود.

در این زمینه بیشتر بخوانید: برنامه ریزی و سیاست گذاری آموزش عالی پس از برجام: نگاهی به تجربه مالزی

Forward to a friend
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>